Nahrávam Udalosti

Skvelí priatelia, podporte s nami www.skveliludia.sk skvelú vec. Príďte 18.9.2018 medzi nás a pomôžte detičkám, ktoré to potrebujú 🙂
Spôsob prihlasovania nájdete na konci tejto udalosti.

Pripravujeme benefičné podujatie, ktoré sa bude konať v Bratislave v Monsters Cafe and Bar od 17:00 do 20:00 / 21:00 hod.
Benefícia je určená pre pomoc detičkám, ktorej hlavným cieľom je spojenie dobrovoľníkov pre dobrú vec a pomoc tým najmenším, ktorí častokrát bojujú o život v neonatologických klinikách. Ide o háčkovanie bavlnených chobotničiek. Možno ste o projekte už počuli prostredníctvom médií, alebo známych. Projekt má korene v Dánsku a v posledných rokoch sa rozšíril aj na Slovensku. Aj my sme sa odhodlali pripojiť sa k stovkám dobrovoľníkov, ktorí pomáhajú nemocniciam, ale najmä deťom, ktoré pomoc potrebujú.

Dobrovoľnícka pomoc prebieha prostredníctvom háčkovania malých chobotničiek. Chobotničky sú určené novonarodeným bábätkám, ktoré majú problémy so srdiečkom, ale aj predčasne narodeným deťom, ktoré musia byť ešte nejaký čas na prístrojoch. S tými ich spájajú hadičky, ktoré malým pacientom nedajú pokoj. Novorodenci majú totiž silne vyvinutý úchopový reflex. Práve chápadielka tejto chobotnice zabavia rúčky, aby nechytali životne dôležité hadičky, pripomínajú pupočnú šnúru a navodzujú pre novorodeniatko pocit bezpečia a tepla.
Choboničky z tejto benefície poputujú detičkám do Neonatologickej kliniky v Národnom ústave detských chorôb na Kramároch.

Túto pomoc pre detičky vnímame okrem hore uvedených faktov, v ktorých je dokázané, že chobotničky detičkám skutočne pomáhajú aj v tom, že keď sa stretnú rovnako naladení ľudia, ktorí chcú podporiť dobrú vec a vytvárajú niečo s láskou a s energiou, ktorá má pomôcť, tak to môže len pomôcť 🙂 🙂 🙂

Zapojiť sa môže každý: profíci, amatéri, začiatočníci ale aj ten kto ešte nikdy neháčkoval, ale chce sa to naučiť.

Workshop je určený:
– pre tých, ktorí chcú takouto formou pomôcť detičkám a budú aj háčkovať,
– pre tých, ktorí sa chcú naučiť háčkovať (vhodné aj pre tých, ktorí nikdy predtým neháčkovali),
– pre tých, ktorí radi háčkujú a chcú sa prísť inšpirovať a pomôcť pri tom dobrej veci,
– pre tých, ktorí sú už v háčkovaní profesionáli a chcú v rámci dobrej veci pomôcť iným pri háčkovaní,
– pre tých, ktorí neplánujú háčkovať, ale chcú podporiť benefičný event svojou prítomnosťou v skvelej spoločnosti,
– pre sponzorov – privítame sponzorov, ktorých táto benefícia zaujala a chcú sa na našej benefícii aktívne zapojiť (v takomto prípade nás kontaktujte na email: projektskveliludia@gmail.com)

Čo si treba priniesť na event:
– háčik č. 2,5
– väčšiu ihlu na vyšitie očiek a ústočiek.
K dispozícii bude:
– vlna na háčkovanie a duté vlákno na výplň.

Poďakovanie za podporu a pomoc pri organizovaní patrí:
– pani Škrabkovej z projektu Chobotničky pre srdiečkové detičky,
– Materskému centru Vánok,
– Martine Ambrušovej,
– www.eGalanréria.sk za sponzorský dar,
– www.monsterscafe.sk za sponzorsky poskytnutý priestor.

Pripravujeme aj doplnkový sprievodný program, zverejníme ho čoskoro 🙂

Prihlasovanie:
Prosíme tých, ktorí už vedia, že sa zúčastnia, aby svoju účasť potvrdili príspevkom na nástenke udalosti na Facebooku: https://www.facebook.com/events/273088463471670/ s tým, že napíšu akou formou sa plánujú zapojiť (viem háčkovať a budem háčkovať; chcem sa naučiť háčkovať; chcem prísť svojou účasťou podporiť.. ). Alebo sa môžete prihlásiť aj mailom. Toto nám pomôže zabezpečiť dostatočný počet miest, pomôcok atď. Veľmi pekne ďakujeme – ste skvelí 🙂

Kontaktné osoby:
Petronela Ambrušová, garantka projektu Chobotničky pre detičky
mobil: 0944594833 mail: ambrusova.p@gmail.com

Katarína Šprincová, zakladateľka projektu Skvelí ľudia a garantka charitatívneho eventu Chobotničky pre detičky
mobil: 0903064142 mail: projektskveliludia@gmail.com
www.skveliludia.sk

Ak nemôžete prísť, ale chcete sa zapojiť, napíšte nám mail na ambrusova.p@gmail.com a obratom vám pošleme návod ako chobotničku zhotoviť doma. Potom nám ju pošlete, aby sa aj tá Vaša chobotnička dostala k niektorému dieťatku.

Páčil sa ti článok? Odporuč ho aj priateľom