V momentálnej situácii, keď by sa mal človek zdržiavať doma, nám nič iné neostáva, len si nájsť nejakú zaujímavú činnosť. V článku sa dozvieš užitočné tipy ako si spríjemniť pobyt v pohodlí domova.

Skvelí ľudia Ti prinášajú 7 užitočných tipov, ktoré oceníš pri pobyte v domácom prostredí. Veď každý z nás potrebuje občas nakopnúť. Tak práve teraz je tá jedinečná chvíľa.

Tip č.1: Tvor a vytváraj

Využi možnosť naučiť sa niečo nové a venuj sa kreatívnym činnostiam. Či už je to háčkovanie, šitie, maľovanie. Vždy je spôsob ako „zabiť čas“ a robiť niečo užitočné. Pokús sa venovať aj veciam, ktoré si doteraz odkladal/a a nemal/a čas. Alebo skús vyskúšať niečo úplne nové. „Keďže Corona vírus nám vymetá bary, knižnice, nemocnice a ulice a ja som v domácom prostredí, tak som po dlhom čase siahla po štetcoch a farbičkách  a vytvorila láskyplný a zdravý pár“, hovorí make-up artistka Alena Chalányová.

Určite sa v živote každého človeka nájde činnosť, ktorá ho robí šťastným. „Od skorého rána tvorím s láskou pre nás všetkých. Každá naša myšlienka, každé naše slovo, emócia sú silnou vibráciou, ktorá tvorí našu realitu. Vieme ovplyvniť a tvoriť si svoj šťastný život“, hovorí Jarka Fox, ktorá vytvára umelecké diela pomocou akrylových farieb, doplnených o zaujímavú kombinovanú techniku.

Tip č.2: Vytvor pre deti alebo rodinu niečo jedinečné

Máte doma všetko opozerané? Tak si jednoducho vytvorte niečo nové. Tak to urobila aj milovníčka háčkovania Žofia a rozprávka Tri prasiatka bude mať doma hneď reálnu podobu. „U nás sa vo veľkom upratuje a pre drobcov pripravujem divadielko , už iba vlk chýba, ale intenzívne pracujem keď deti spia.“

7 užitočných tipov

Zdroj: Handmade By Žofka

Tip od Petry Ragas: Zábava pre celú rodinu, kedy určite nepotrebujete odbehnúť do obchodu niečo k hre dokúpiť.
Vezmite si doma hocičo po čom si dovolíte stúpať a vytvorte si prekážkovú dráhu.
A) vytvorte si dráhu po ktorej budete stúpať bosými nohami.
B) z tých istých vecí vytvorte prekážkovú dráhu, kde veci budete preskakovať alebo obiehať ako svalom.
C) z tých istých vecí môžete vyskúšať postaviť vysokú vežu.
D) čo vám ešte napadne?
ps: my dávame na zem aj bundy, mikiny, lego-pozor bolí pod nohami

Tip č.3: Čítaj niečo pozitívne a inšpirujúce

Nabije Ťa to novou energiou a prídeš na nové myšlienky. Na trhu je množstvo domácej i zahraničnej literatúry. Stačí len správne hľadať. My Ti prinášame tip od od Kataríny Sedlákovej, ktorá má pre všetkých aj darček na tieto dni kedy sa potrebujeme nabiť pozitívnou energiou. „Ak hľadáte niečo na rozptýlenie, pripravila som pre vás všetky predošlé čísla môjho magazínu Dream & live na stiahnutie zdarma. Len kliknete, stiahnete, užívate. Majte krásny víkend a dávajte na seba pozor!“

Tip č.4: Urob niečo pre svoje okolie

Doma sa zabavíš a pomôžeš tým, čo to potrebujú. Pomôcť sa rozhodla aj Tanita Astatkie z komunitného centra NaBETÓN tvorivý svet, ktorá vlastnoručne vyrába rúška a tým ich zabezpečí tým, ktorí ich potrebujú.  „Rúška chcem rozdať. Pôjdem do obchodu u nás, tam predavači nemajú. Chcela som vyrobiť aj viac pre našich susedov. Sú starší a stále chodia bez rúšok . Nech to robia aj ostatní, pomáhajme si, je to ľudské.“ 

Tip č.5: Prekvap nečakane niekoho, na kom Ti záleží

Aj obyčajná maličkosť dokáže človeka potešiť. „Keď som sa dnes ráno zobudila, toto ma čakalo v kuchyni na stole.
Brutál jablková a s brutál veľa škoricou ako to mám najradšej. A samozrejme, už štrúdľa nie je. Môj manžel ma tým veľmi potešil“, hovorí zakladateľka Skvelých ľudí Katarína Šprincová

7 užitočných tipov

Zdroj: archív Kataríny Šprincovej

Tip č.6: Var s fantáziou

Určite, v momentálnej situácií si väčšina žien kladie otázku, čo uvariť. Po pár dňoch nám už nič nenapadá, preto siahame po nápadoch a tipoch z internetových portálov. „Aj ja som premýšľal, čo to bude tentokrát – v chladničke zostalo pár kuracích pŕs, ktoré bolo treba spotrebovať a hlavne veľa zeleniny, ktorú máme najradšej. Mal som veľmi chuť na cestoviny. Padla voľba na špagety. Trošku zapracovala fantázia a vzniklo takéto pekné jedlo, ktoré žiari farbami“ hovorí zakladateľ WORLD Cooking AT HOME, Matúš Lukáč. 

Tip č.7: Rob to, čo ťa robí šťastným

Čítaj, spievaj, var alebo len tak relaxuj. Všetko, na čom záleží si TY. Pretože každý si je strojcom vlastného šťastia. Len TY dokážeš ovplyvniť svoju budúcnosť. Ver v lepšie zajtrajšky a krajšiu budúcnosť. Ak plánuješ niečo zlepšiť, skús si aj Ty vytvoriť 7 užitočných tipov, ktoré Ti  pomôžu  porozumieť samému sebe a svojim túžbam. Návodov je veľa. Skús sa zamerať na to, čo potrebuješ a cítiš.

Dúfame, že týchto 7 užitočných tipov Ti dokázalo pomôcť. Pokiaľ máš sám/sama užitočné tipy, neváhaj nás kontaktovať.  Všetky tipy aj s fotografiami nájdeš na našom facebooku.

Pokiaľ máš záujem, môžeš nás sledovať na našom instagrame a pridávať svoje nápady s označením #travimcasskvele